BAJECZKI ZE ŚMIECHU BECZKI - czyli spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem
wieslaw_drabik

28 października 2010 roku Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim miała przyjemność gościć Wiesława Drabika - autora kilkudziesięciu    książek dla dzieci. Pisarz spotkał się z przedszkolakami z Przedszkola „Kraina Bajek” w Brześciu Kujawskim. Specjalnie na spotkanie autor    przygotował przeróżne zagadki oraz nagrody. Zyskał ogromną sympatię dzieci obiecując, iż najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymają od niego drobne upominki, a ten, kto zbierze najwięcej owych upominków otrzyma książkę z autografem. Dzieci były zachwycone, ochoczo podnosiły rączki i wyrywały się do odpowiedzi, aby wykazać się znajomością bajek. Najwięcej o twórczości Wiesława Drabika  wiedziała Amelka Drzewiecka i z rąk pisarza otrzymała nagrodę książkową opatrzoną specjalnym autografem.

Podczas spotkania autor z wielką swobodą i humorem opowiadał o swojej twórczości, o tym co go inspiruje i jak powstają jego książki, przeplatając to zabawnymi anegdotami. Potem dzieci razem z panem Drabikiem recytowały jego wiersze i tworzyły rymy, dopowiadały zabawne zakończenia. Było przy tym sporo śmiechu.

Po spotkaniu rozbawieni czytelnicy ustawili się w kolejce aby nabyć publikacje autora i autografy oraz by zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do galerii

Dim lights