„Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”

Po takim właśnie hasłem od 8 do 15 maja obchodzony był w tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym czasie w bibliotekach czekało na czytelników wiele specjalnie przygotowanych atrakcji. Podobnie było w wienieckiej placówce. Pierwszy dzień był poświęcony najmłodszym użytkownikom, których przyprowadzali rodzice. Niektórzy byli tu po raz pierwszy i bardzo im się podobało. Dzieci mogły pooglądać i wypożyczyć książeczki dla nich przeznaczone, pograć w gry planszowe i komputerowe. Młodzież szkolna miała okazję wykazać się kreatywnością, pomysłowością oraz zdolnościami plastycznymi biorąc udział w konkursie plastycznym. Powstało wiele ciekawych prac wykonanych techniką dowolną: farbami, kredkami, pisakami oraz wyklejanki z plasteliny. Drugiego dnia zajęcia odbyły się na trawniku przed biblioteką. Dużą radość sprawiły zabawy ruchowe oraz sesja zdjęciowa w plenerze. We wtorek 14 maja gośćmi biblioteki byli uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej w Wieńcu wraz z wychowawczynią. Wzięli oni udział w lekcji bibliotecznej na temat zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Wycieczki do biblioteki, lekcje, zajęcia tematyczne, zabawy to działania mające na celu promowanie czytelnictwa. Różnorodność proponowanych form sprawia, że zapisują się nowi czytelnicy a obchodzone uroczyście biblioteczne święta na długo zostają w pamięci.