Halloween to święto, które wywodzi się z bardzo starego obyczaju celtyckiego. W XIX wieku zawędrowało do Stanów Zjednoczonych, gdzie do dziś jest bardzo popularne. Oryginalnie związane jest z czarną magią i odprawianiem czarów. Popularne symbole to duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, zombie, sowy, demony itp. Inny znany symbol to wydrążona dynia z palącymi się w środku świecami. W Stanach Zjednoczonych popularnym zwyczajem jest przebieranie się za duchy, wampiry, czarownice, demony. W ten dzień przebrane dzieci chodzą po domach zbierając cukierki i słodycze.

Brzeska książnica nie ogranicza się do gromadzenia i udostępniania materiałów bibliotecznych, prowadzi także szeroką działalność kulturalną i edukacyjną. W bibliotece odbywają się liczne imprezy kulturalne.
30 października w Oddziale dla Dzieci miało miejsce spotkanie z prawdziwą Czarownicą. Wszystkie pomieszczenia były przystrojone duszkami, nietoperzami, dyniami i wiedźmami. Najmłodsi czytelnicy, którzy tego dnia przyszli do biblioteki mieli okazję poznać wróżby związane z Halloween, wykonać tradycyjny lampion z dyni, wysłuchać opowieści o tym jak Kubuś Puchatek świętował Halloween. Wspólna zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem i pamiątkową fotografią z Czarownicą.
Biblioteka i czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania placówki przy ulicy Dubois.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia !!