JESTEM CZYTELNIKIEM I UŻYTKOWNIKIEM BIBLIOTEKI

Dnia 28 lutego do biblioteki w Wieńcu - wraz z wychowawczynią - przyszli uczniowie klasy pierwszej. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej. Chętnie odpowiadały na pytania. Wiedziały czym się różni biblioteka od księgarni, ponieważ większość z nich pochwaliła się, że są już czytelnikami. Same przyznały, że do biblioteki nie trzeba zabierać pieniędzy, by kulturalnie i ciekawie spędzić wolny czas. Inne dzieci wzięły ze sobą kartki zapisu, by wypełnić w domu i wrócić później z rodzicami. Duże zainteresowanie wzbudziły książki zgromadzone w dziale dla dzieci. Szczególnie podobały się zabawne opowiadania Grzegorza Kasdepke, które dziewczynki na ochotnika próbowały czytać. Chłopców uwagę przyciągnęły dwa stanowiska komputerowe. Błyskawicznie zadeklarowali chęć pogrania w Internecie.To było miłe spotkanie zakończone słodkim poczęstunkiem.

Obejrzyjcie zdjęcia!