"Małe Mole" w Bibliotece!

12 maja z okazji corocznych obchodów Święta Bibliotekarza i Bibliotek, w Filii w kąkowej Woli odbyła się lekcja biblioteczna pod tytułem "Małe Mole". Dzieci ustawione w przysłowiowej "ciuchci" zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z poszczególnymi działami księgozbioru. Dowiedziały się, co trzeba zrobić, by zapisać się do biblioteki i móc wypożyczać książki i czasopisma oraz jak powinny się zachowywać się w bibliotece i w czytelni. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego człowiek kulturalny nie może obyć się bez interesującej literatury. Następnie dzieci rozwiązywały zagadki związane z bajkami znajdujące się w kulkach, pokazywały "na migi" bohaterów książek. Spotkanie zakończyło się występem jednego aktora - teatrzyk pt.: "Jaś i Małgosia", oraz grą w piłkę.