23kwietnia, w Dniu Książki i Praw Autorskich, biblioteki na całym świecie zachęcajądo czytania książek. Równieżbiblioteka w Kąkowej Woli tego dnia świętuje. Na zajęcia przybliżające proces powstania książki przyszli mali czytelnicy. Korzystając z dobrodziejstw techniki obejrzeli prezentacjęmultimedialną- „ Narodziny książki papierowej i nie tylko…”. Wysłuchali fragmentu książki Grzegorza Kasdepke  „Potworak i inne ko(s)miczne opowieści”. Dzieci zastanawiały się,czego nie lubi książka, w jaki sposób o niądbać, aby „służyła” wiele lat, i jakąpełni rolęw naszym życiu. Z rozsypanych wyrazów układały drogępowstania książki  „od pomysłu do czytelnika”, a także dopasowywały autora do tytułu napisanego dzieła. Chętnie odpowiadały na zagadki  - podany cytat musiały skojarzyć z bajką. Nieodzownym elementem zajęć sąprace plastyczne, tym razem powstały Potworaki z kolorowego papieru, mieszkające w książkach czyli zakładki. Na zakończenie częstowały się słodyczami.