Sprzęt już w bibliotekach!

sprzt_004Alek Tarkowski, socjolog, tłumaczy, że czym dla upowszechnienia sportu są Orliki (budowane teraz w każdej gminie boiska piłkarskie), tym dla życia społecznego powinny być biblioteki. Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim wraz z filiami w Brzeziu, Kąkowej Woli i Wieńcu przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek.

Ideą programu jest przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenie placówek w nowoczesny sposób, organizowania ciekawych i oczekiwanych przez mieszkańców wydarzeń.Pomoże w tym sprzęt ofiarowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego a dostarczany przez firmę TALEX. 22 i 23 marca 2010 roku komputery, laptop, urządzenia wielofunkcyjne pełniące funkcję drukarki, faksu, skanera i kolorowej kserokopiarki, projektor, aparaty fotograficzne, wiele przydatnych programów dojechało do Biblioteki Publicznej i jej dwóch filii: w Wieńcu i w Brzeziu. Dostarczony sprzęt przekrczył najśmielsze oczekiwania bibliotekarzy! Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek każdy z czytelników będzie miał możliwość korzystania z bezpłatnej, bezprzewodowej sieci Internet we wszystkich bibliotekach publicznych miasta i gminy. Mamy nadzieję, że dzięki temu biblioteka zacznie być postrzegana jako ośrodek komunikacji społecznej, edukacji, kultury oraz centrum informacji, na czym nam bardzo zależy!