8-15 MAJA
TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Współczesna biblioteka, zwłaszcza biblioteka publiczna, stopniowo przestaje być wyłącznie zbiorem książek i czasopism drukowanych, staje się miejscem gdzie czytelnik angażuje swój słuch a wzrok służy nie tylko do rejestracji kształtu liter, ale również odbiorowi bogactwa obrazów i zdjęć. Biblioteki gromadzą zbiory na przeróżnych nośnikach stając się MEDIATEKAMI. Chcąc podkreślić multimedialność bibliotek tegoroczny Tydzień Bibliotek odbywa się pod hasłem: BIBLIOTEKA - SŁOWA, DŹWIĘKI, OBRAZY.
Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim jak co roku zaplanowała wiele atrakcji. Proponujemy imprezy sprawdzone, cieszące się powodzeniem, organizowane corocznie, ale także pewne nowości, które powinny uatrakcyjnić obchody TYGODNIA BIBLIOTEK. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki Głównej jak i jej Filii w Brzeziu, Wieńcu i Kąkowej Woli.