ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI ANDERSENA!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają w niej przez całe dorosłe życie. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach zorganizowanych z tej okazji w bibliotece, bawiły się baśniami ponad godzinę. W tym czasie wysłuchały opowieści o „Talizmanie”, dyskutowały na temat szczęścia i przedmiotów, które je przynoszą, kolorowały własne inicjały opatrzone czterolistną koniczynką oraz odgadywały z jakiej baśni pochodzi dany rekwizyt. Najwięcej radości sprawił jednak wyścig w kaloszach szczęścia! Następne spotkanie z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece?” już w czwartek – 6 kwietnia! Zapraszamy!