DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim zorganizowała taki dzień po raz kolejny. Tym razem bibliotekarki odwiedziły przedszkole „Kraina Bajek” i czytały książki Wiesława Drabika - autora kilkudziesięciu książeczek dla dzieci  pełnych błyskotliwego humoru, często zakończonych zaskakującą puentą.DRABIK

Pisarz odwiedzi bibliotekę 28 października 2010 roku.

W dobie komputerów, Internetu i telewizji kablowej, spotkania takie jak te, mają ogromne znaczenie. Nie od dziś, bowiem wiadomo,
że nic tak nie rozwija wyobraźni, nie poprawia pamięci i nie wzbogaca słownictwa u dzieci, jak bajki czytane im na głos.
Czytajmy więc dzieciom jak najczęściej!

Zapraszamy do galerii


DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE W KĄKOWEJ WOLI
W bibliotece w Kąkowej Woli 29.09.2010 r., odbył się jak co roku, "Dzień Głośnego Czytania" pod hasłem "Bajki znane i kochane". Dzieci chętnie słuchały tekstu, a także same głośno czytały bajki o „Kocie w butach", „Jasiu i Małgosi", „Czerwonym Kapturku" itp. Pod koniec zajęć odpowiadały na wylosowane pytania, dotyczące bohaterów. W tym dniu przez godzinę, co dla niektórych było udręką, nie można było skorzystać z komputera.
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W BIBLIOTECE W WIEŃCU
Dnia  29.09.2010 roku o godzinie 16-tej odbyło się w bibliotece „Popołudnie  głośnego czytania”. Spotkanie  z dziećmi i młodzieżą umożliwiło zaprezentowanie nowości. Bibliotekarka czytała głośno najciekawsze fragmenty przygodowej książki  – C. Cusslera pt. „Korsarz”. Duże zainteresowanie wzbudziła powieść fantastyczna dla młodych czytelników pt. „Eragon”. Jej autor- Christopher  Paolini - to nastoletni chłopiec, który swoim talentem i bogatą wyobraźnią  zadziwił wszystkich. Małe dzieci posłuchały dawnej bajki „O pięknej Pudin i brzydkiej żabie”. Uczestników spotkania zachęcono do  przeglądu  czasopism, jakimi  dysponuje biblioteka w Wieńcu . Spotkanie upłynęło w przyjaznej i wesołej atmosferze zakończonej poczęstunkiem.
Zapraszamy do galerii