pluszowy-mis25 listopada to wyjątkowa data...

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z nas – małych i dorosłych czytelników biblioteki ma swojego ulubionego Pluszowego Niedźwiadka. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą zabawką. Można zawsze się do niego przytulić, gdy nam smutno. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Niego. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

25 listopada uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim zorganizowała imprezę dla najmłodszych użytkowników. Na dzieciaki czekało mnóstwo niespodzianek, zabaw i przede wszystkim pluszowych bohaterów dnia. Zajrzyjcie do galerii zdjęć, by zobaczyć jak dobrze się bawiliśmy!

ZAPRASZAMY DO GALERII