„MIŚ JEST MAŁY I PUCHATY
MIS JEST FAJNY I KUDŁATY
MIŚ JEST GRUBY JAK TA KULA
MISIA ZAWSZE SIĘ PRZYTULA!”

Przekonały się o tym przedszkolaki z Brzezia, które przyjechały 29 listopada do Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim, by wziąć udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mali uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania o Misiu, który chciał zobaczyć Świętego Mikołaja, wzięli udział w niedźwiedzim turnieju wiedzy oraz obejrzeli mini-teatrzyk o tym, jak Miś Zdrówko leczył przeziębione koty. Dużo radości sprawiła dzieciom Kubusiowa obliczanka: „Policzymy, co się ma…” oraz „Jedna łapka, druga łapka”. Po krótkiej gimnastyce przyszedł czas na oglądanie misiowych książeczek, które wcześniej wyeksponowane na regałach trafiły do rąk przedszkolaków. Maluchy oglądały je z wielkim zainteresowaniem często wymieniając między sobą. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.