PostHeaderIcon Wieniec

BIBLIOTEKA w Wieńcu. OCZYWIŚCIE!

Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek odbywały się pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”. Jak co roku, z tej okazji  w Bibliotece w Wieńcu zorganizowano szereg atrakcji. Goście odwiedzający placówkę mogli oglądać nowości, zarówno te zakupione  jak i podarowane przez czytelników. W czwartek 11 maja, by „zarazić” dzieci choć trochę poezją, odbył się konkurs recytatorski. Wcześniej musiały one napisać wiersz, który tematycznie łączył się z biblioteką i książkami. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na oklaski i słodki poczęstunek, a dwie wyróżniające się dziewczynki otrzymały nagrody.  Piątkowe zajęcia natomiast, przyciągnęły amatorów sztuki. Powstały przepiękne bukiety tulipanów wydzieranych z bibuły. Dzieci wysłuchały również fragmentu książki „Nowi przyjaciele misia Uszatka”  C. Janczarskiego.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek - 25 listopada 2016 r. w filii wienieckiej obchodzono uroczyście ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tego powodu do biblioteki przybyły pod opieką wychowawczyni dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Wraz z nimi „przyszły” miśki. Niektóre maluchy były w bibliotece po raz pierwszy. Z ogromnym zaciekawieniem wszystko oglądały. Wysłuchały piosenki i wiersza o misiu oraz wzięły udział w przygotowanych zabawach. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

 

PUCHATKOWA JESIEŃ W BIBLIOTECE

„Puchatkowa jesień” – pod taką nazwą w wienieckiej bibliotece odbyły się 14 października zajęcia dla dzieci. Głównym bohaterem był Kubuś Puchatek, ponieważ świętował on tego dnia swoje 90- te urodziny. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: wystawa kubusiowych książeczek, okolicznościowa gazetka przedstawiająca historię „życia” misia oraz zadania literacko-plastyczne. Można było wykazać się umiejętnością pięknego czytania oraz zdolnościami artystycznymi. Na zakończenie goście głośno odśpiewali ,,100 lat '' i życzyli Jubilatowi wszystkiego - co najlepsze. W górę poszybowały balony!

 

 

  KSIĄŻECZKA NA DZIEŃ DZIECKA       

                                             

„Jak ciche potoki wody

Płyną po zielonej niwie,

Tak niech płynie wiek Twój młody

Słodko, miło i szczęśliwie.”

                                                                                      (Rymowanki polskie dla dzieci)                                      

Dzień dziecka w bibliotece w Wieńcu upłynął w miłej atmosferze. Były życzenia oraz prezenty. Każde dziecko, które odwiedziło placówkę dostało książkę. Upominki bardzo ucieszyły małych gości. Wśród nowości zgromadzonych w bibliotece najbardziej spodobała się im barwnie ilustrowana książka pt. „Rymowanki polskie dla dzieci”. Chętne dzieci czytały krótkie fragmenty tekstu, które szybko utrwaliły się w pamięci. Dla tych, którzy zapamiętali najwięcej były słodkie nagrody. Chwile dziecięcego święta upłynęły na wspólnym układaniu puzzli, zabawach z balonami i śpiewaniu piosenek.

Zapraszamy do galerii

 

BIBLIOTEKA INSPIRUJE

Pod takim hasłem obchodzono „Tydzień Bibliotek 2016” w wienieckiej filii. Dla czytelników i użytkowników przygotowano z tej okazji wiele atrakcji: wystawkę popularno-naukowych książek dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami: „Kto zgadnie tego nuda nie dopadnie”, „Głośne czytanie”, gry planszowe, rebusy i zabawy ruchowe. Każdy dzień przynosił nowe propozycje na spędzenie wolnego czasu z książką. W piątek do biblioteki, wraz z wychowawczynią, zawitali uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Chętnie wysłuchali opowieści o tym, jak wschodzi słońce. Młodzi odpowiadali na zadawane im pytania, czytali wybrane fragmenty książek. Korzystając okazji zapisało się do biblioteki kilku nowych czytelników, którzy wypożyczyli po jednej ulubionej książce. Pomachali nimi na pożegnanie. Na pamiątkę tej wyjątkowej wizyty pozostały zdjęcia, laurka z życzeniami i miłe wspomnienia.

Zapraszamy do galerii

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH                                                                                               

„Wszystkie książki mówią... ‘’(Jan Parandowski)

 W bibliotece w Wieńcu uroczyście obchodzono książkowe święto. Te najciekawsze wyeksponowano na specjalnej wystawie. Mogli ją obejrzeć przybyli tego dnia czytelnicy oraz uczestnicy zorganizowanych zajęć. Mali goście opowiadali, że uwielbiają, gdy im rodzice przed snem czytają bajki, bez względu na panującą porę roku. Okazało się, że młodzi częściej sięgają po książki zimą, gdyż mają wtedy więcej wolnego czasu. Podczas zajęć dzieci techniką dowolną wykonały zakładki do książek. Wykazały się przy tym ogromną pomysłowością i kreatywnością. Zgaduj –zgadula okazała się łatwym sprawdzianem znajomości lektur. Prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone dużymi brawami i drobnymi nagrodami. Zabawy ruchowe i słodkości na koniec, umiliły chwile spędzone wspólnie w bibliotece.

Zapraszamy do galerii

 
More Articles...
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>
Page 1 of 3